Китайський аналог Falcon 9 несподівано стартував, впав і вибухнув (відео)

Китайська компанія Space Pioneer провела феєричне стендове випробування ракети-носія Tianlong-3 з повертальним першим ступенем. Під час пропалювання двигунів ракета мимовільно відірвалася від стартового майданчика, піднялася на кілька сотень метрів, а потім впала і вибухнула за 1,5 км від місця випробувань. Згідно із заявою Space Pioneer, причиною аварії стало “структурне порушення” в місці з’єднання корпусу ракети з випробувальним стендом.

У неділю, 30 червня, компанія Space Pioneer провела вогневі випробування першого ступеня своєї ракети-носія Tianlong-3 на випробувальному полігоні в повіті Гун’ї провінції Хенань.

Під час статичного вогневого випробування перший ступінь Tianlong-3 несподівано піднявся в повітря. Приблизно за 50 секунд після відриву від стартового майданчика він звалився на землю з великим запасом гасово-кисневого палива на борту. Це призвело до потужного вибуху. Під час реального орбітального польоту перший ступінь Tianlong-3 мав би працювати протягом кількох хвилин.

Аварія сталася о 15:43 за місцевим часом (10:43 мск). Причиною події стало “структурне порушення” в місці з’єднання корпусу ракети з випробувальним стендом. Через це вона відірвалася від майданчика і злетіла. Незабаром після зльоту бортовий комп’ютер ракети автоматично відключив двигуни, і вона впала в гірській місцевості, приблизно за 1,5 км від місця випробувань. Сила удару об землю призвела до руйнування корпусу на частини. На щастя, ніхто з людей не постраждав. Компанія повідомила, що під час випробування двигуни розвивали тягу 820 тонн.

Tianlong-3 – це ракета-носій на рідинному паливі, за своїми характеристиками схожа з Falcon 9 компанії SpaceX. Китайська ракета має діаметр 3,8 метра і злітну масу 590 тонн. Вона здатна виводити на низьку навколоземну орбіту до 17 тонн вантажу, а на сонячно-синхронну орбіту – до 14 тонн.

Space Pioneer планує якнайшвидше усунути дефекти, а потім приступити до створення і випробування нових продуктів. Раніше цього місяця компанія отримала $207 млн нового фінансування.

Інцидент стався незабаром після гучного успіху Китаю з повернення на Землю перших в історії зразків зворотного боку Місяця за допомогою корабля “Чан’е-6”. Країна активно розвиває космічну програму, рухаючись до амбітних цілей у сфері супутникових технологій, досліджень Місяця й астероїдів. У 2023 році Китай здійснив 67 космічних пусків, а у 2024 році планується до 100 космічних місій.

Джерело spacenews

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше