НАТО підозрює росію у мінуванні інтернет-кабелів у Північному морі

Кораблі рф «поводилися незвично», проходячи над ключовими кабелями і трубопроводами.

В Північноатлантичному альянсі (НАТО) вважають, що росія могла замінувати критично важливу підводну інфраструктуру в Північному морі, повідомляє The Times.

Підозри базуються на даних компаній, що керують ключовими електричними та телекомунікаційними кабелями, газовими вежами, і трубопроводами.

За останні 10 років понад 160 російських цивільних суден здійснили 945 підозрілих маневрів. З них 124 — навколо телекомунікаційних кабелів, 749 було зафіксовано в радіусі кілометра від трубопроводів у Північному морі, ще 72 підозрілі дії було здійснено в районі знаходження кабелів електроенергії.

Проходячи над підводною інфраструктурою, судна сповільнювали хід. За даними видання, вони робили це з розвідувальною та диверсійною цілями.

«Кожне російське судно, навіть якщо воно працює на приватну компанію, у будь-якому разі працює на уряд. Незвичайні маршрути не завжди викликають питання, але підозріло, якщо вони проходять над трубопроводами та кабелями», — кажуть фахівці

Нагадаємо, що загрози підводним кабелям та трубопроводам стали предметом уваги служб безпеки західноєвропейських країн після вибухів у вересні 2022 року на газопроводах «Північний потік 1 і 2».

У НАТО після цього стурбувалися можливою атакою росії на підводні кабелі, по яких передається близько 98% інтернет-даних і телефонного трафіку по всьому світу.

Джерело dev.ua

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше