Китайці розробили DVD диск ємністю 125 000 гігабайт

Дослідники з Шанхайського науково-технічного університету щойно з’ясували, як розмістити до петабіта даних на оптичному диску, зберігаючи інформацію в 3D. Іншими словами, це 125 000 гігабайт на одному диску розміром з DVD.

До цього моменту оптичні диски, такі як DVD та Blu-ray, були обмежені у своєму сховищі, зберігаючи дані лише в одному шарі. Однак нова техніка дозволяє зчитувати та записувати до 100 шарів даних в просторі всього 54 нанометри.

Техніка, яка лежить в основі цього новаторського диска, потребувала розробки абсолютно нового матеріалу, відомого як фоторезист, змішаного з люміногенами та іншими компонентами. Цей матеріал, позначений як AIE-DDPR, забезпечує однорідну та прозору плівку, яка легко обробляється лазерами в наномасштабі та відкриває нові можливості для зберігання даних.

Щодо обсягу, це значно більше, ніж можна отримати за допомогою флеш-накопичувачів або навіть гібридного жорсткого диска (HHD). Один оптичний диск має висоту приблизно 1,2 міліметра. Масив дисків HHD, який міг би вмістити петабіт даних, мав би висоту приблизно 200 сантиметрів. Еквівалентний масив Blu-Ray має висоту понад 2 метри.

Джерело noworries.news

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше