Лукашенко оновлює арсенал: розпочато модернізацію РСЗВ “Ураган”

Білоруська армія розпочала процес модернізації парку реактивних систем залпового вогню 9К57 «Ураган».

Про це повідомляє «Білоруський гаюн» із посиланням на пресцентр Західного оперативного командування білоруської армії.

Як зазначили у пресцентрі, перша партія РСЗВ 9К57 «Ураган» вирушила на модернізацію. Це поліпшить як оперативні можливості реактивних систем, так і здатність ведення вогню.

Системи отримають замість двох восьмициліндрових бензинових двигунів нові чотирициліндрові дизелі Д-245 з турбонаддувом. Ці білоруські двигуни також встановлюють на модернізовані українські РСЗВ «Ураган».

Завантаження першої партії 9К57 «Ураган» для модернізації. Фото: Міністерство оборони білорусії

Засоби зв’язку будуть замінені на сучасні, що надасть можливість використовувати зашифровані канали зв’язку у складі дивізіону.

Додатково для стрільби використовуватимуться сучасні планшети з картою бою, які допоможуть скоротити час наведення системи.

Крім того, 9К57 «Ураган» отримає глобальну супутникову систему позиціювання «ГЛОНАСС», яка дасть можливість здійснювати швидші та якісніші обчислення позицій.

Судячи з опублікованих фото, на модернізацію були відправлені перші дві машини 9П140. Завантаження їх на залізничну платформу відбувалося на території 111-ї артилерійської бригади (в/ч 11921, Брест).

Модернізована РСЗВ «Ураган-М». Грудень, 2021. Фото: ЗМІ білорусі

Наразі Міністерство оборони не планує закуповувати нові РСЗВ «Ураган-М» на базі 9П140МБ.

Замість цього був обраний дешевший варіант із модернізації наявного парку машин, який перебуває у війську.

Як повідомляв «Мілітарний» раніше, у грудні 2021 року Республіка Білорусь здійснила державні випробування дослідного зразка бойової машини модернізованої РСЗВ «Ураган-М».

Випробування відбувалися на полігоні «Осиповичский» у межах дослідно-конструкторської роботи з модернізації РСЗВ «Ураган».

Джерело Мілітарний

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше