Manta Ray готовий до роботи, Northrop Grumman завершує тести підводного безпілотного апарата

У США завершилися тести прототипу підводного безпілотного апарату Manta Ray, розробкою якого займається компанія Northrop Grumman.

Тести проходили біля узбережжя Південної Каліфорнії в лютому і березні 2024 року. Випробування продемонстрували гідродинамічні характеристики апарату в морі. Крім цього, інженери вдало протестували всі способи приведення Manta Ray у рух.

“Успішні повномасштабні випробування Manta Ray підтверджують готовність машини до реальних операцій після швидкого складання в польових умовах із модульних частин”, – сказав д-р Кайл Вернер (Kyle Woerner), керівник програми DARPA щодо Manta Ray.

Прототип Manta Ray доставили з Меріленда до місця проведення випробувань у Каліфорнії в розібраному стані. Апарат має модульну конструкцію, тому його можна легко розгортати в будь-якій точці світу. Підводний дрон здатний виконувати різні завдання військово-морського флоту. Він оснащений безліччю відсіків для корисного навантаження різних розмірів і типів.

Розробку Manta Ray ведуть у рамках ініціативи DARPA, спрямованої на розвиток критичних технологій для майбутніх підводних безпілотних апаратів (UUV). За інформацією Northrop Grumman, Manta Ray володітиме розширеними можливостями управління, контролю і зв’язку. Це дасть змогу проводити тривалі операції за мінімального контролю з боку людини.

У 2021 році компанія Northrop Grumman отримала контракт на фазу 2 для продовження програми Manta Ray, розпочатої у 2020 році. У межах фази 2 проєкт передбачає розроблення повномасштабних демонстраційних апаратів двома генеральними підрядниками: Northrop Grumman Systems Corporation і Martin Defense Group. Кожному підряднику доручили створити унікальні апарати для демонстрації конкретних можливостей у рамках програми Manta Ray.

Джерело gagadget

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше