Марс зникне з небосхилу Землі на два тижні, у NASA назвали причину

Це відбувається завдяки науковому явищу, відомому як сонячне сполучення: період, упродовж якого Сонце закриває Марс і Землю один від одного
Про це повідомляє Science Alert.

“Немов танцюристи по обидва боки величезного багаття, – зазначають у NASA, – дві планети тимчасово невидимі одна для одної”.

Земля і Марс переживають сонячне з’єднання кожні два роки, повідомляє NASA. Дві планети знаходяться в середньому на відстані 140 мільйонів миль одна від одної – але під час сонячного з’єднання вони будуть розділені приблизно 235 мільйонами миль.

Сонячне з’єднання також впливає на здатність NASA спілкуватися з космічними апаратами на Марсі та надсилати їм сигнали.

“Неможливо передбачити, яка інформація може бути втрачена через перешкоди від заряджених частинок Сонця, і ця втрачена інформація може потенційно загрожувати космічному апарату, – заявили в NASA. – Замість цього, перед сонячним з’єднанням інженери надсилають двотижневі інструкції і чекають”.

Вчені підкреслили, що це не означає, що місії на Марс отримають перерву.

“Наші команди місій витратили місяці на підготовку списків справ для всіх наших марсіанських космічних апаратів”, – сказав Рой Гладден, менеджер Mars Relay Network, в заяві NASA.

Український інженер Сергій Якимов очолив Марсіанську дослідницьку станцію в пустелі Сан-Рафаель у штаті Юта, США.

Джерело espreso

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше