Марсохід Perseverance провалив першу спробу зі збору зразків марсіанського ґрунту

У складі автоматичної лабораторії марсохода Perseverance є 43 пробірки для збору зразків ґрунту Марса. На Землю буде відправлено не більше 20 з них. Запас значний, але вчора він став на одну пробірку менше — перша спроба взяття проби ґрунту провалилася. Після буріння і спроби захоплення керна з’ясувалося, що пробірка залишилася порожньою. На Землі під час випробувань такого не було жодного разу.

Найближчими днями команда NASA, яка забезпечує функціонування марсохода, буде зайнята аналізом причин невдачі взяття першої проби. Про наявність в пробірці зразків повідомляє спеціальний зонд, який заводиться всередину місткості й дає оцінку заповнення пробірки з пробою. Після взяття першої проби зонд не виявив в пробірці ні каменів, ні пилу.

Як повідомляють вчені, марсіанський ґрунт вже підніс ряд сюрпризів, опинившись або несподівано в’язким в стані пилу, або надмірно крихким і твердим. До проблем із захопленням зразків, наприклад, були труднощі з бурінням кернів, хоча в земних умовах при випробуванні відповідних механізмів збоїв не було.

Марсохід Perseverance розміром з автомобіль опустився на Марс 18 лютого цього року. З найважливіших його завдань — це збір зразків для відправки на Землю, чого ще ніколи не було. У міру руху по маршруту марсохід буде робити закладки зі зразками, які потім збере і відправить на орбіту другий апарат, який спуститься на планету згодом. Контейнер розміром з баскетбольний м’яч зі зразками на орбіті захопить космічна станція і поверне на Землю. Всі етапи цієї операції вкрай складні й прикро, що збій стався на найпершому етапі. З іншого боку, тим солодша буде наукова перемога, коли проби ґрунту з Марса повернуться на Землю, але до цього пройде ще досить багато років.

Джерело space.com

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше