“Механічна армія”: Українські розробники запускають масове виробництво бойових роботів (фото)
Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявив: в Україні починається масове виробництво роботизованих наземних платформ. Кластер для розвитку військових технологій Brave1 випробував на полігоні вже понад 50 таких комплексів.
За словами Федоріва, відповідні випробування проходили платформи «камікадзе» і «турелі». Вони знищують позиції та техніку російських окупантів, мінують, розміновують, евакуюють поранених і підвозять боєприпаси.
Федоров зазначив, що роботи успішно показали себе на полігоні й вже за кілька місяців вони будуть на полі бою. «Продовжуємо розвивати інновації, щоб Сили оборони могли їх закуповувати», — додав чиновник.
Глава Мінцифри уточнив, що основна мета таких наземних роботів — мінімізувати участь людини на полі бою. Це, за його словами, допоможе зберігати життя і здоров’я українських воїнів.
«Наземні роботизовані комплекси стануть наступним геймчейнджером цієї війни, яким уже є дрони. Це асиметрична відповідь на кількісну перевагу ворога», — запевняє він.
Михайло Федоров розповів, що кластер Brave1 робить усе для масштабування виробництва «роботів», а держава починає їх масово закуповувати.
«Той шлях, який ми пройшли з БПЛА, проходимо з роботизованими платформами. Наше завдання — виробляти і покращувати інновації для Сил оборони, а для виробників створювати комфортні умови», — зазначає міністр.
Федоров уточни, що на платформі Brave1 зареєстровано понад 140 роботизованих систем, 96 із них пройшли оборонну експертизу, 14 розробок кодифіковано за стандартами НАТО. Також, за його словами, частина з цих «роботів» уже працює на фронті, наприклад, турель «ШаБля».
Нагадаємо — раніше очільник ГУР Кирило Буданов заявив, що українські морські дрони MAGURA V5 незабаром зможуть атакувати не тільки наземні та водні, але й повітряні цілі. Наразі інженери працюють над інтеграцією систем ППО на борт БПЛА.