Перший приватний запуск ракети в Японії закінчився вибухом

Запуск першої приватної японської ракети-носія Kairos компанії Space One обернувся катастрофою. Через кілька секунд після успішного старту з космодрому в префектурі Вакаяма стався вибух, і ракета впала в гори неподалік.

На кадрах трансляції запуску виразно видно потужний стовп чорного диму, що підіймається над місцем падіння уламків. За повідомленнями з місця подій, там спалахнула сильна пожежа.

Причини інциденту наразі не встановлено.

18-метрова ракета Kairos масою 23 тонни мала вивести на орбіту невеликий супутник спостереження за поверхнею Землі вагою близько 100 кг на замовлення уряду. Успіх місії ознаменував би нову епоху у розвитку приватної космонавтики Японії.

Представники компанії Space One підтвердили, що вони докладуть усіх зусиль, щоб з’ясувати причини аварії. Уряд Японії розраховував, що до 2035 року сукупна кількість запусків ракет-носіїв національним агентством JAXA та приватними фірмами досягне 30 на рік.

Джерело vsviti

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше