Microsoft та Apple: історія боротьби за першість

Як Microsoft вдалося наздогнати Apple за капіталізацією?

Протягом останніх років Microsoft та Apple змагаються за першість у ринковій капіталізації компанії на Волл-стріт. Ба більше, ця боротьба досягла свого піка на початку січня 2024-го, адже виробник iPhone уже кілька разів ненадовго поступався своєю короною софтверному гіганту.

А 24 січня 2024-го Microsoft стала другою компанією в історії, яка досягла ринкової капіталізації у $3 трлн, ще й фактично одразу після того, як звільнила 1900 працівників зі свого ігрового підрозділу.

Розповідаємо, як у Microsoft вийшло наздогнати Apple за капіталізацією та перетнути межу у $3 трлн.

Історія боротьби Microsoft та Apple

Apple і Microsoft є суперниками з 1980-х років, коли компанія, заснована Стівом Джобсом і Стівом Возняком, звинуватила розробника Windows Білла Гейтса у крадіжці «зовнішнього вигляду» її програмного забезпечення для комп’ютерів Macintosh. На початку 1990-х Apple програла гучний судовий процес щодо захисту авторських прав на Windows, розчистивши шлях Microsoft до домінування на ринку комп’ютерів протягом десятиліть.

Але завдяки успіху iPhone ринкова вартість Apple нарешті обігнала Microsoft у 2010 році, і цю позицію вона утримувала протягом кількох років, поки Windows намагалася перейти на мобільні комп’ютери.

Капіталізації компаній Apple та Microsoft протягом останніх 24-ох років

 

Microsoft ненадовго випередила Apple під час пандемії Covid-19 у 2020 та 2021 роках, оскільки її сила у хмарних обчисленнях під час буму віддаленої роботи зробила її бізнес більш стійким, коли виробництво iPhone призупинили через закриття заводів та проблеми з постачанням. Однак щоразу Apple повертала собі першість незабаром після цього.

У 2024 році Microsoft уже декілька разів наздоганяла Apple, а нещодавно зафіксувала капіталізацію на позначці у $3 трлн.

Що сприяло зростанню капіталізації Microsoft

Останніми місяцями корпорація Microsoft досягла фінансових успіхів завдяки вектору компанії у значному застосуванні ШІ та інвестиціях компанії в OpenAI у розмірі $13 млрд, хоча це призвело до кількох судових позовів проти технологічного гіганта. Декілька тижнів тому Microsoft проводила захід, щоб продемонструвати свої можливості ШІ, який добре сприйняли аналітики Волл-стріт, повідомляє CNBC.
Copilot, цифровий помічник, і Azure Cloud, платформа хмарних обчислень, створена для конкуренції з Amazon Web Services і Google Cloud від Alphabet, також були успішними, підштовхнувши акції Microsoft до зростання на 57% минулого року.

У Microsoft також є набагато чіткіша дорожня мапа із ШІ, і вона зробила чимало, сформулювавши, як ШІ пришвидшить зростання, щоб зробити свої довгострокові перспективи ще більш переконливими,
зазначив Девід Кац, головний інвестиційний директор Matrix Asset Advisors, в інтерв’ю агенції Bloomberg.

Потрясіння у рейтингах провідних світових компаній, спричинені ШІ, також привели до того, що компанія Nvidia, виробник чипів для ШІ, чиї акції зросли приблизно на 11% у 2024 році, впритул наблизилася до ринкової капіталізації Amazon, яка становить $1,6 трлн.

Згідно з даними LSEG, 54 аналітики, які аналізують акції Microsoft, мали середню цільову ціну у $425 проти $415 місяць тому, і їхня середня рекомендація — купувати.

Акції Microsoft, підкріплені оптимізмом щодо ШІ, у 2023 році зросли майже на 57%, а 2024-го — на 7%. Торік акції Apple зросли на 48%, а від початку цього року — приблизно на 1%.

Що сприяло падінню та помірному зростанню капіталізації Apple

Після того як у серпні 2018 року Apple стала першою компанією з оборотом у $1 трлн, їй знадобилося лише два роки, щоб у серпні 2020-го подолати межу у $2 трлн. Хоча влітку 2023-го капіталізація Apple сягнула $3 трлн, зростання капіталізації було дуже помірним. І ось чому.

Apple здебільшого залишилася осторонь від інтересу до ШІ, яке охопило Microsoft, що є найбільшим спонсором OpenAI і провайдером хмарного хостингу, а також піонером у впровадженні чатботів із ШІ у свої пошукові та робочі продукти.

Водночас занепокоєння щодо зниження продажів iPhone, особливо у Китаї, вплинуло на акції Apple у перші дні 2024 року, що спричинило низку знижень рейтингів компанії аналітиками з Волл-стріт.

З іншого боку, аналітики Barclays і Redburn Atlantic Equities нещодавно знизили рейтинг компанії Apple. Фірми посилалися на уповільнення зростання продажів iPhone від Apple, а Barclays поширила свою стурбованість продажами комп’ютерів Mac.

Якщо порівняти ці дві компанії, то зростання, яке демонструє Apple, не є чимось особливим, тоді як Microsoft зробила кращу роботу, демонструючи зростання прибутків,
сказав Девід Кац.

У той час як Microsoft зосередилася на ШІ, Apple сподівається, що запуск нової гарнітури Vision Pro відкриє нову еру просторових обчислень, які покладаються на багату 3D-графіку і нові види жестів руками, щоб зробити взаємодію більш природною та інтуїтивною.

Як виглядають Apple Vision Pro

 

Проте перспективи доволі туманні, адже більшість великих розробників застосунків, за даними Bloomberg, не готові адаптувати свої продукти до Apple Vision Pro або взагалі не планують розробляти програми для неї, хоча Apple запевняє, що до виходу на ринок Vision Pro підтримувати новий пристрій будуть більш ніж 1 млн застосунків.

Джерело speka

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше