Мін’юст США звинуватив Apple у монополії на ринку смартфонів та подав позов проти компанії

Міністерство юстиції Сполучених Штатів разом з генеральними прокурорами 16 штатів звинуватило компанію Apple Inc. в антимонопольних порушеннях. Згідно з поданим позовом, Apple обмежує можливості споживачів у виборі технологій, використовуючи своє домінуюче становище на ринку смартфонів і застосунків для iPhone. Генеральний прокурор США Меррік Гарланд заявив, що такі дії компанії не тільки шкодять конкуренції, але й обмежують права споживачів і розробників.

Зі свого боку, Apple вважає, що позов ставить під загрозу їхні принципи роботи та можливість створювати інноваційні продукти. У компанії стверджують, що судова перемога позивачів може призвести до обмеження в їхній здатності розвивати технології, що мають тісну інтеграцію між апаратним і програмним забезпеченням, а також сервісами.

Це вже третій позов Мін’юсту США проти Apple за останні 14 років, який стосується антимонопольних порушень. Попередні розслідування, розпочаті у 2019 році, були ініційовані скаргами розробників на високі комісії за розміщення додатків в App Store та обмеження на пропонування їхніх сервісів користувачам в обхід офіційного магазину застосунків.

Реакція ринку на подання позову була швидкою: акції Apple впали на 3,7% на торгах у Нью-Йорку в четвер, хоча за останній рік їхня вартість зросла на 8,3%. Такі події ставлять під сумнів не тільки фінансове становище компанії, але й майбутнє ринку технологій в цілому, де відкрита конкуренція є ключовим фактором інновацій.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше