Місячний зв’язок стає реальністю: NASA та Nokia об’єднуються для створення мережі на Місяці

NASA та Nokia обʼєдналися задля створення стільникового звʼязку на Місяці. Це може допомогти космонавтам залишатися на зв’язку, пише CNN.

Натепер астронавти спілкуються один з одним по радіо, але NASA планує зробити місячну систему звʼязку, здатну підтримувати відео з високою роздільною здатністю.

Ракета Space Х має перенести мережу 4G на місяць. Встановити систему посадковий апарат має на південному полюсі місяця. Керуватися вона буде дистанційно, вже із Землі.

Першою проблемою, щоб налагодити роботу мережі, є придатне для використання у космосі стільникове обладнання, яке відповідає вимогам щодо розміру, ваги та потужності, а також його розгортання без технічного спеціаліста.
Волт Енгелунд, заступник адміністратора космічних програм NASA

Мережевий блок будує лабораторія Nokia Bell Labs, використовуючи низку готових комерційних компонентів. Він буде завантажений на посадковий модуль, виготовлений американською компанією Intuitive Machine і після розгортання зʼєднає його за допомогою радіообладнання з двома роумінговими апаратами.

Марсохід Lunar Outpost, досліджуватиме територію, відому як хребет Шеклтона, а інший, бункер Micro-Nova, зануриться у кратер, щоб відшукати безпрецедентні докази місячного льоду зблизька.

Вперше у світі зображення передаватимуться на посадковий модуль, а звідти на Землю майже в режимі реального часу.

Використовувати місячний лід можна буде для створення придатного для дихання кисню і навіть палива, яке потім можна буде використовувати для запуску місій на Марс з Місяця.

Можливість спілкуватися на Місяці є такою ж важливою, як і будь-який інший елемент місії, наприклад енергія, вода для пиття та повітря для дихання. Ці зусилля допоможуть створити мережу звʼязку на Місяці, яка дасть нашим дослідникам можливість передавати наукові дані, спілкуватися з управлінням місією та розмовляти зі своїми сімʼями, ніби вони йдуть вулицею зі своїм мобільним телефоном.
Волт Енгелунд, заступник адміністратора космічних програм NASA

У NASA додають, що це може закласти основу для позаземного Інтернету, не схожого на земний.

Джерело speka

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше