Місія завершена: дослідницький корабель NASA згорів у земній атмосфері

NASA офіційно закінчило свій експеримент Saffire, призначений для кращого розуміння поведінки вогню у космосі та поліпшення пожежної безпеки на космічних кораблях і орбітальних станціях. Тест, який складався з шести етапів, завершився, коли в атмосфері Землі згорів вантажний космічний корабель, інформує Futurism.

Шостий і останній експеримент NASA з вогнем у космосі під назвою Saffire-VI вирушив на Міжнародну космічну станцію торік у серпні на борту вантажного космічного корабля Cygnus. Згідно з повідомленням NASA, капсула для проведення експерименту згоріла разом із вантажним кораблем в атмосфері Землі й таким чином експерименти з вогнем на орбіті завершилися.

Перший експеримент Saffire на кораблі Cygnus був проведений у 2016 році й відтоді вчені провели ще 5 таких самих досліджень поведінки вогню. Усі вони проводилися під керівництвом вчених у капсулі розміром 1 метр на 1,2 метра, де створювалося контрольоване загоряння різних матеріалів.

За допомогою експериментів науковці з NASA досліджували питання, які стосуються безпеки екіпажів під час космічних місій, якщо на борту космічного корабля або станції виникне сильна пожежа. Завдяки камерам усередині капсули вчені спостерігали за бурхливою пожежею, збираючи водночас важливі дані, які дають змогу спрогнозувати поширення вогню і силу пожежі на космічному кораблі або станції.

Пожежа в космосі є величезною проблемою і такі експерименти призначені для того, щоб ці проблеми не виникали або, щоб можна було контролювати випадкове загоряння в космосі. Одна з найвідоміших пожеж сталася на орбітальній станції «Мир» у 1997 році. Полум’я яскраво горіло кілька хвилин, заповнивши станцію димом. На щастя, члени екіпажу діяли досить швидко і зуміли загасити пожежу.

Джерело noworries

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше