Молдова допомагає Україні ловити тих, хто ховається від мобілізації

Молдовські прикордонники співпрацюватимуть з українською владою і повертатимуть чоловіків, які будуть пробувати незаконно перетинати кордон тим самим ухиляючись від загальної мобілізації. Йдеться про тих, хто намагається втекти з території України через Придністровський регіон.

Про це заявив міністр внутрішніх справ Молдови Адріан Ефрос.

За його словами, найчастіше нелегально перетинають кордон чоловіки віком від 18 до 60 років і використовують для цього плану Придністров’я.

«Фактично щотижня ми проводимо одну-дві операції по боротьбі та знищенню різноманітних схем на території Республіки Молдова, організованих громадянами Республіки Молдова або спільно з громадянами України», – сказав він.

Ефрос зазначив, що правоохоронні органи Молдови відстежують маршрути з Придністров’я і намагаються налагодити тісніші зв’язки з українськими колегами.

“Ми особисто обговорювали з міністром внутрішніх справ України питання відновлення українською стороною спільного патрулювання в Придністров’ї. Таким чином, ми зможемо запобігти й стримати масовий нелегальний перетин кордону“, – сказав він.

Прикордонники кажуть, що на сьогодні кримінальної відповідальності за незаконний перетин кордону в Україні немає, тому деяких чоловіків ловили не раз за спробою втекти з країни.

Представник Держприкордонслужби Андрій Демченко перерахував найпопулярніші маршрути серед ухилянтів.

“Що стосується “зеленої” ділянки кордону, то найбільше спроб незаконного перетину кордону ми продовжуємо фіксувати в напрямку кордону з Молдовою та Румунією. Слід розуміти, що правопорушники часто звертаються за допомогою до злочинних організованих груп, які обіцяють посприяти їм у нелегальному перетині кордону і просять за таку послугу до 10 тис. доларів», – сказав він.

Джерело chasdiy

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше