Нафтогаз встановив рекорд: найвищий видобуток газу за останні п’ять років

Як повідомили в “Нафтогазі”, рекордних показників вдалося досягти після введення в експлуатацію понад 80 нових свердловин.

“Укргазвидобуванню”, яке входить до структури компаній “Групи Нафтогаз”, вдалося досягти найбільшого добового видобутку газу з грудня 2018 року. За підсумками 8 лютого 2024-го, компанія видобула 38,54 мільйона кубометрів товарного ресурсу. Про це повідомили у пресслужбі “Нафтогазу”.

Як зазначається в повідомленні, такого результату вдалося досягти після введення в експлуатацію рекордної кількості нових свердловин. Серед них є висока кількість високодебітних, тобто в них видобувають понад 100 тисяч кубометрів газу на добу.

“Тільки з початку 2024 року нам уже вдалося запустити три високодебітні свердловини, які разом дають 800 000 кубометрів газу на добу”, — сказав голова правління Групи Нафтогаз Олексій Чернишов.

Видобуток газу в Україні

Як повідомляли в “Нафтогазі”, за підсумками 2023 року в Україні було видобуто понад 1 мільярд кубометрів газу. Одна з найпотужніших свердловин запрацювала в нашій країні у квітні. Її дебіт становить 580 тисяч кубометрів газу на добу. У компанії зазначали, що це найкращий результат річного видобутку з нових свердловин з 2002 року. Загалом за весь минулий рік в Україні ввели в експлуатацію 86 нових свердловин.

Тим часом міністр енергетики Герман Галущенко нещодавно заявив, що Україна може зовсім відмовитися від імпорту газу. Так, за його словами, наша країна з 2015 року нарощувала видобуток газу, тому зараз є можливість використовувати тільки свій ресурс і не залежати від поставок з інших країн.

“Ми близькі до цього (не потребуємо імпорту газу — ред). Реально вийти на нульовий газовий баланс цього року”, — сказав Герман Галущенко 25 січня.

Він також розповів, що населення і промисловість різко знизили рівень споживання газу. Тому, відмовимося ми від експорту чи ні, залежатиме від ситуації з економікою та промисловістю.

Джерело focus

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше