Найбільший протест за останні роки: польські фермери починають перекривати дороги

У Польщі в п’ятницю починається загальнонаціональний страйк фермерів. Цього дня практично всі основні дороги країни будуть перекриті, демонстрації також відбудуться у багатьох польських містах. Як пише Business Insider, фермери виходять на вулиці у знак протесту проти Європейського зеленого курсу та відкриття ринку для сільськогосподарської продукції з України.

Це буде найбільша акція протесту в Польщі за останні роки.

“Ми бачимо, що наші попередні дії не принесли ніяких результатів й були проігноровані. Тому цього разу ми не обмежимося поїздками на тракторах, а перекриємо дороги. І якщо нас знову проігнорують, ми розглянемо подальші форми протесту”, – сказав Адріан Важиняк, речник фермерської спілки “Солідарність”, яка організовує протести.

За його словами, у фермерів дві основні вимоги – вихід з Європейського зеленого курсу в сільському господарстві та відновлення митних тарифів на аграрну продукцію з України.

Схожі вимоги останнім часом висувають аграрії по всій Європі.

“Протестувальники часто висувають різні вимоги в різних країнах, що обумовлено специфікою сектору в окремих країнах. Але їх об’єднує протидія змінам, запропонованим у Європейській зеленій угоді, практично повне відкриття ринку ЄС для продукції з України, а також незадоволення контрактною нерівністю всередині ланцюжка постачань”, – сказав Якуб Оліпра, старший економіст в Credit Agricole.

Європейський зелений курс передбачає обмеження на використання пестицидів, а також робить виплату субсидій більш залежною від умов, у яких утримуються тварини.

Фермери скаржаться, що це призводить до збільшення виробничих витрат і грає на руку виробникам з-за меж Євросоюзу, на яких не поширюються аналогічні правила. У майбутньому це може призвести до спаду європейського сільськогосподарського виробництва, кажуть вони.

Після протестів у Брюсселі глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн повідомила, що заборона на використання пестицидів поки не буде запроваджуватися, хоча сама ідея, на її думку, правильна.

“Комісія оголосила про вихід з заборони на пестициди, але зберігає бажання повернутися до цієї ідеї в майбутньому. Ми бачимо, що нас намагаються заспокоїти, щоб повернутися до цієї теми після виборів до Європарламенту. Ми не можемо погодитися, це ще раз підтверджує нашу впевненість у тому, що потрібно протестувати”, – сказав Важиняк.

Претензії до сільськогосподарської продукції стосуються рівня квот, запропонованих у Брюсселі. Поляки вважають, що вони занадто високі.

“Точкою відліку [для квот] є останні два роки, коли ми вже спостерігали масовий приплив товарів з України. Обмеження мають бути встановлені на основі імпорту дворічної давності, а також з урахуванням періоду до початку війни [коли ринок Євросоюзу був більш закритим для України]”, – кажуть у “Солідарності”.

Джерело liga

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше