Найдовший у світі енергоміст почав працювати між Великобританією та Данією

Велика Британія та Данія відкрили найдовший у світі енергоміст, який дозволить обмінюватися відновлюваною енергією між двома країнами, повідомляє Electrek.

Енергоміст Viking Link має довжину 765 км і пропускну спроможність 1,4 ГВт. Він з’єднує вітрові електростанції Данії з електромережею Великобританії, де попит на зелену енергію зростає.

Енергоміст складається з високовольтного кабелю, який передає постійний струм напругою 525 кВ. Кабель виготовила італійська компанія Prysmian Group, яка використала різні типи кабелю для суші та моря.

Енергоміст Viking Link є результатом спільного проєкту між Національною електромережею Великобританії та датським оператором національної системи передачі Energinet.

Вартість проєкту склала $2,16 млрд. Енергоміст збільшить надійність електропостачання в обох країнах, а також сприятиме зниженню викидів вуглецю.

Велика Британія та Данія не зупиняються на досягнутому і планують нові проєкти енергомостів. Один з них — LionLink — має з’єднати Велику Британію та Нідерланди з потужністю 1,8 ГВт. Інший — більш амбітний — має протягнутися від Марокко до південного узбережжя Великобританії з довжиною 3800 км.

Ці проєкти мають на меті зробити Велику Британію лідером у використанні відновлюваної енергії в Європі.

Джерело speka

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше