Наймасовіший винищувач п’ятого покоління у світі: у США побудували тисячний F-35 (фото)
Американська компанія Lockheed Martin виготовила тисячний F-35 Lightning II, що став наймасовішим винищувачем п’ятого покоління у світі.
Про це повідомляє видання The War Zone.
Журналісти видання звернулись до представників Lockheed Martin з питанням про стан поставок F-35, включаючи 1000-й літак.
“Виробництво F-35 триває, і багато одиниць знаходяться на різних етапах фінального складання. Після того, як надійде необхідне обладнання та програмне забезпечення TR-3, виробництво буде відновлено, включаючи ті, що наразі стоять готовими на стоянці підприємства. Після цього F-35 будуть готові до постачання”, – повідомила пресслужба компанії.
Таким чином в Lockheed описують ситуацію із затримками поставок літаків, які попри постійний випуск надходять не замовнику, а на склади підприємства через відмову у прийняті бортів на озброєння повітряними силами США.
В основі цієї затримки лежить проєкт модернізації літаків до рівня Block 4, а точніше його апаратного та програмного оновлення Technology Refresh 3 або TR-3. На жаль, TR-3 вже відстає від початкового графіка на рік.
Technology Refresh 3
Перше льотне випробування TR-3 виявило проблеми з програмним забезпеченням, які не були помічені під час лабораторних тестів, згідно з нещодавнім звітом Управління звітності уряду [GAO]. Через це, починаючи з кінця цього літа, усі літаки F-35, які сходять з конвеєра з оновленням TR-3, не приймаються на озброєння доти, доки їх бойові можливості не будуть підтверджені.
TR-3 залишається життєво важливим компонентом для майбутніх можливостей F-35. Затримки, пов’язані з TR-3, стосуються у тому числі 1000-го випущеного F-35.
Однак, незважаючи на затримку, Lockheed Martin продовжує виробляти реактивні літаки, накопичуючи запаси у Форт-Ворті, Техас.
За словами Грега Улмера, виконавчого віце-президента підрозділу аеронавтики Lockheed, F-35 Block 4 буде принципово кращим, схожим на абсолютно новий літак у багатьох аспектах.
Оновлення TR-3, яке утворює ІТ-основу модифікації, включатиме новий інтегрований базовий процесор, необхідний для інтеграції датчиків нового покоління, зокрема, оптико-електронної локаційної системи EOTS.
Попри проблеми, випуск 1000 літаків залишається серйозним досягненням. На даний момент у міжнародній програмі Joint Strike Fighter (JSF) беруть участь 17 країн світу.
Станом на початок січня літаки F-35 загалом набрали понад 773 000 годин нальоту, для них підготували понад 2 280 пілотів і 15 400 інженерів у 14 авіаційних службах по всьому світу та здійснили понад 469 000 вильотів. Зараз у світі існує 32 повітряні бази та 11 кораблів, на яких розміщені або які здатні приймати винищувачі F-35.