Напруження на Близькому Сході: Іран може атакувати Ізраїль у найближчі 48 годин

США попереджає про можливий напад Ірану на Ізраїль протягом наступних двох днів. Ізраїльські оборонні сили посилюють готовність відповідно до звітів американської розвідки, які вказують на ймовірність атаки на південну або північну частину країни. Іран, своєю чергою, готує плани удару у відповідь на минулотижневу атаку в Дамаску, яку він вважає ізраїльським авіаударом.

За інформацією з Wall Street Journal, ці плани ще не затверджено, хоча Іран публічно заявив про намір помститися. Звіти американської розвідки також підтверджують серйозність ситуації, вказуючи на можливість удару в межах ізраїльської території.

У зв’язку з підвищенням загрози, США заборонило своїм урядовим службовцям та їхнім сім’ям здійснювати особисті поїздки поза центральними районами Ізраїлю, включно з Єрусалимом і Беер-Шевою. Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу обіцяв відповісти на будь-які атаки, заявляючи, що Ізраїль готовий до дій як в обороні, так і в наступі.

Міжнародні спроби запобігти ескалації включають дзвінки міністрів закордонних справ Німеччини, Великобританії та Туреччини до їхнього іранського колеги, закликаючи Тегеран утриматися від агресії. Тим часом, Франція евакуювала сім’ї своїх дипломатів з Ірану та радить своїм громадянам уникати поїздок в регіон.

Джерело Мілітарний

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше