Напруження зростає: Тайвань фіксує китайські аеростати біля острова другий день поспіль

Міністерство оборони Тайваню заявило в неділю, 11 лютого, що виявило вісім китайських повітряних куль, які перетнули Тайванську протоку за попередню добу, з яких п’ять пролетіли над островом. Тайбей другий день поспіль фіксує повітряні кулі

Китаю, повідомляє Reuters.

У своєму щоденному звіті про військову активність Китаю Міністерство оборони Тайваню повідомило, що помітило першу повітряну кулю в суботу, 10 лютого, вранці, а останню – в середині дня.

Вісім куль Міноборони острова зафіксувало також у п’ятницю, 9 лютого.

П’ять з них перетнули північну і центральну частину Тайваню.

Минулого місяця уряд Китаю відкинув неодноразові скарги Тайваню на повітряні кулі, заявивши, що вони призначені для метеорологічних цілей.

Тайвань, який Пекін вважає своєю територією, попри рішучі заперечення уряду в Тайбеї, з грудня минулого року скаржиться на китайські повітряні кулі, називаючи їх загрозою авіаційній безпеці, а також спробою вести “психологічну війну”.

Можливість використання Китаєм повітряних куль для шпигунства стала глобальною проблемою в лютому минулого року, коли США збили, як вони стверджували, китайську повітряну кулю для спостереження. Пекін стверджував, що це був цивільний літальний апарат, який випадково збився з курсу.

Джерело zn

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше