NASA планує розробити технологію глибокого сну для міжпланетних місій: вже обрали проєкт

Як важливий крок на шляху до створення умов для польотів людини на Марс і далі, NASA обрало технологію глибокого сну для розробки. Експеримент Studying Torpor in Animals for Space-health in Humans (STASH), розроблений дослідниками з Fauna Bio Inc., спрямований на вивчення можливості викликання «заціпеніння» у людей для зменшення ризиків здоров’я, пов’язані з тривалими космічними польотами.

Заціпеніння – це стан глибокого уповільнення метаболізму, який зазвичай спостерігається у тварин, що знаходяться в сплячці, що дозволяє їм зберігати енергію і виживати в складних умовах навколишнього середовища. STASH вивчить можливість викликання заціпеніння у людей, щоб зменшити згубний вплив мікрогравітації, космічної радіації та ізоляції на організм.

Спочатку експеримент проводитиметься на гризунах, їх утримуватимуть у камерах при температурі до 4°, щоб викликати заціпеніння. Моніторинг споживання кисню, температури тіла та частоти серцевих скорочень у режимі реального часу дозволить отримати цінні відомості про фізіологічні ефекти заціпеніння у людей.

У разі успіху STASH може зробити прорив у пілотованих космічних польотах, дозволивши астронавтам вирушати у більш тривалі та амбітніші місії. Гібернація допоможе зберегти здоров’я екіпажу, знизити потребу у поповненні запасів, а також мінімізувати вплив стиснених умов життя та проблем з утилізацією відходів.

Джерело t4

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше