NASA планують запустити перший у світі дерев’яний супутник

NASA та Японське агентство аерокосмічних досліджень (JAXA) планують запустити перший у світі дерев’яний супутник у космос, щоб зробити космічні польоти більш стійкими. За даними космічних агентств, LignoSat, супутник розміром з кавову чашку, зроблений з деревини магнолії, планується запустити на орбіту Землі до літа 2024 року.

Дерево не горить і не гниє в безжиттєвому вакуумі космосу, але воно згорить у дрібний попіл після входу в атмосферу Землі, що робить його напрочуд корисним, біорозкладаним матеріалом для майбутніх супутників. Після успішного тестування своїх зразків деревини на борту Міжнародної космічної станції (МКС) на початку цього року вчені вважають, що тестовий супутник придатний для запуску.

«Було випробувано три зразки деревини, які не показали деформації після експозиції в космосі», — йдеться в заяві дослідників у травні. «Незважаючи на екстремальне середовище космічного простору, що включає значні зміни температури та вплив інтенсивних космічних променів і небезпечних сонячних частинок протягом десяти місяців, випробування підтвердили відсутність розкладання або деформацій, таких як розтріскування, викривлення, лущення або пошкодження поверхні».

Щоб вирішити, яку деревину використовувати, вчені відправили три зразки деревини — магнолії, вишні або берези — на МКС, щоб вони зберігалися в модулі, відкритому для космосу. Дослідники зупинилися на магнолії, тому що вона менш імовірно розколеться або зламається під час виробництва.

Понад 9300 тонн (8440 метричних тонн) космічних об’єктів, включаючи космічне сміття, таке як непрацюючі супутники та шматки відпрацьованих ступенів ракети, зараз обертаються навколо Землі. Але блискучі метали, з яких вони виготовлені, як-от легкий титан і алюміній, збільшують загальну яскравість нічного неба більш ніж на 10% над великими частинами планети, створюючи забруднення навколишнього світла, яке ускладнює виявлення явищ у віддаленому космосі.

Космічні кораблі, виготовлені з металу, також дорогі та становлять загрозу для МКС, інших космічних кораблів, на яких перевозяться люди, а також для людей на Землі, якщо вони достатньо великі, щоб пережити повторне входження. На думку дослідників, дерев’яні супутники, такі як LignoSat, теоретично повинні бути менш шкідливими, ніж космічне сміття.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Джерело livescience
Вам також може сподобатися
Комментарі
Loading...

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше