NASA показало полярне сяйво в інфрачервоному світлі (фото)

Інструмент Visible Infrared Imaging Radiometer Suite (VIIRS) на супутнику Suomi NPP NASA та Національного управління океанічних і атмосферних досліджень (NOAA) сфотографував полярне сяйво, також відоме як північне сяйво, в інфрачервоному світлі, повідомляє Space.

Полярне сяйво утворюється в результаті спалаху на Сонці. Під час цього спалаху вивільняються електрично заряджені частинки, що взаємодіють з молекулами газу у верхніх шарах земної атмосфери.

Зазвичай полярні сяйва виглядають як зелені смуги, але також вони можуть бути червоними, синіми, фіолетовими, рожевими та білими.

Найчастіше полярне сяйво спостерігається у високоширотних регіонах навколо Арктики, де його називають північним сяйвом (aurora borealis), а також в Антарктиці, де воно відоме як південне сяйво (aurora australis).

VIIRS чутливий до інфрачервоного випромінювання в широкому спектральному діапазоні, відомому як «денно-нічний діапазон» (DNB).

Він використовує відбите місячне світло, а також земні й атмосферні джерела для виявлення видимого світла вночі.

Тому видиме світло, що випромінюється полярним сяйвом та проходить крізь атмосферу Землі, фіксується інструментом VIIRS та відображається різними відтінками сірого кольору.

Джерело speka

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше