NASA відкладає реалізацію програми повернення на Місяць

Минулого тижня Американське космічне агентство, не привертаючи уваги, перенесло рішення щодо двох важливих контрактів, пов’язаних з програмою «Артеміда», що відсунуло висадку астронавтів на Місяці, намічену на 2024 рік, мінімум на два місяці. Після скорочення фінансування нової місячної програми з боку Конгресу і призначення нової адміністрації цей крок лише підтвердив загальну тенденцію — повернення американців на Місяць у 2024 році не буде. І є ризик, що програма поступово буде зовсім позбавлена фінансування. У Байдена інші пріоритети.

Минулого року SpaceX Ілона Маска, група аерокосмічних гігантів на чолі з Blue Origin і компанія Dynetics виграли контракт на фінансування з боку NASA на загальну суму $ 967 млн, які повинні піти на розробку конкурентних технологій посадки на Місяць. Це перша спроба Агентства витратити гроші на програму повернення на супутник Землі з часів «Аполлона» в 70-х.

Згідно з попередніми планами, прийнятим при адміністрації Дональда Трампа, Агентство повинно було вибрати й схвалити два з трьох пропозицій в кінці лютого. Однак, на минулому тижні NASA заявило трьом підрядникам, що рішення буде прийнято не раніше 30 квітня.

Відстрочка закономірна: в грудні Конгрес затвердив указ, за яким NASA отримає тільки $ 850 млн на програму висадки людей на Місяць в рамках «Артеміди», тобто набагато менше, ніж обіцяні $ 2,4 млрд. Крім того, команда нового президента Джо Байдена замість космосу приділяє більше уваги кліматичних ініціативам. Проєкт повернення людини на Місяць опинився в підвішеному стані, пише Verge.

У NASA кажуть, що їм потрібно більше часу на те, щоб оцінити пропозиції конкурсантів і «зберегти здатність плавного переходу від фази конструкторських робіт, але додали, що, можливо, прийме рішення раніше 30 квітня.

Адміністрації Байдена ще належить вибрати нового главу NASA і затвердити пріоритетні завдання для Агентства, але обізнані джерела вже очікують, що темпи програми «Артеміда» будуть істотно уповільнені, і висадка астронавтів у 2024 році не відбудеться. Про згортання ініціативи Трампа мова поки не йде, але повністю виключати цього не можна.

Джерело theverge

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше