НАТО розглядає можливість збивати російські ракети біля своїх кордонів

Заступник міністра закордонних справ Польщі Анджей Шейна повідомив, що Північноатлантичний альянс (НАТО) розглядає план дій щодо перехоплення російських ракет, які наближаються до кордонів країн-членів. У своїй заяві для преси, Шейна зазначив, що альянс аналізує різні стратегії, зокрема, можливість збиття ракет, які летять у напрямку НАТО, за умови, що це буде відбуватися зі згоди України та з урахуванням міжнародних наслідків.

Останній інцидент, коли російська ракета порушила польський повітряний простір, заглибившись на 2 кілометри на територію Польщі виконуючи маневр для удару по українських цілях, знову підняв питання безпеки територій країн Альянсу. За словами Шейни, ракета рухалася зі швидкістю майже 800 кілометрів на годину на висоті 400 метрів і її проліт був навмисним, з метою перевірки оборони та пильності польських збройних сил.

Заступник міністра наголосив, що росія не повинна нав’язувати країнам Альянсу свої правила, а НАТО, як сторона демократичних держав, почне задавати тон у вирішенні конфлікту в Україні.

Цей інцидент є не першим випадком порушення повітряного простору Польщі російськими ракетами. Раніше, у грудні, російська крилата ракета також проникла в польський повітряний простір, пролетівши близько 40 кілометрів, але згодом повернулася. Крім того, у квітні 2023 року в лісі біля Бидгоща було виявлено залишки ракети Х-55, що також свідчить про потенційні загрози безпеці країн Альянсу від російської військової активності.

Джерело MILITARNYI

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше