НАТО розгортає наймасштабніші воєнні навчання в Європі з часів “холодної війни”

Організація Північноатлантичного договору (НАТО) організовує найбільш масштабні військові навчання на європейському континенті з моменту завершення “холодної війни”. У цих маневрах альянсу, які продовжаться до кінця травня, беруть участь приблизно 90 000 військовослужбовців з 32 країн-членів, пише Le Monde.

У статті зазначено, що ці навчання є відповіддю на російську агресію в Україні та загрози, які Росія становить для союзників по східному флангу НАТО.

Згідно з повідомленням, учасники цих масштабних маневрів, які триватимуть до 31 травня, використовують приблизно 1100 одиниць бронетехніки, включаючи 166 бойових танків, залучених від 32 країн.

Територією для проведення навчань вибрані переважно рівнини Польщі та Норвегії, а також території Німеччини, Балтійських країн, Румунії, Фінляндії, Словаччини, Греції та Швеції.

Це найбільше розгортання військ з часів навчань Reforger у 1988 році, до яких було залучено 125 000 осіб“, – заявив американський генерал Рендольф Стауденраус, начальник оперативного командування НАТО в Нідерландах.

Steadfast Defender-24 також став першою реалізацією оновлених оборонних планів НАТО, що були розроблені у відповідь на анексію росією Криму у 2014 році та прийняті на саміті НАТО у Вільнюсі в липні 2023 року.

Також, 4 березня у північній частині Фінляндії, Швеції та Норвегії стартували ще одні великі військові навчання НАТО під назвою Nordic Response 24, які проводяться під керівництвом Норвегії.

Джерело Цензор.НЕТ

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше