Науковці зафіксували у космосі унікальне явище, що відбувається раз на 100 000 років
Міжнародна група дослідників відкрила 18 подій приливної руйнації зірок (TDE) надмасивними чорними дірками, які раніше залишалися непоміченими через пил у космосі. Ці явища відбуваються приблизно раз на 10 000−100 000 років у кожній галактиці та супроводжуються величезним виділенням енергії.
За словами вчених, через пил, що приховує випромінювання від оптичного до рентгенівського, виявлення зіркових катастроф завжди ускладнене. Використовуючи інфрачервоні спостереження за допомогою місій NASA WISE (Wide-Field Infrared Survey Explorer) та NEOWISE, а також інших місій, дослідники зафіксували ці приховані події. Інфрачервоні хвилі менш схильні до розсіяння і поглинання пилом, що дозволяє бачити приховані явища в космосі.
Серед виявлених подій знаходиться найближча до Землі приливна руйнація зірки, розташована в далекій зіркоутворюючій галактиці. Це відкриття проливає світло на демографію TDE у локальному Всесвіті та дозволяє досліджувати раніше недооцінений клас TDE.
Крім того, виявлення інфрачервоних сигналів від TDE допомагає відповісти на питання про «недостатню енергію», припускаючи, що багато TDE просто не виявлялися через поглинання їх випромінювання пилом і газом.
Нагадаємо — науковці розробили новий метод, що може значно поліпшити пошук темної матерії у Всесвіті. Унікальний спосіб базується на вивченні впливу темної матерії на простір-час. Новий метод пропонує використовувати гравітаційні ефекти, які темна матерія викликає у просторі-часі, для її виявлення.