Нідерланди офіційно схвалили передачу Україні 24 винищувачів F-16 для зміцнення обороноздатності країни

Нідерланди завершили оформлення дозволу на експорт до України 24 винищувачів F-16 в рамках авіаційної коаліції.

Про це заявила міністерка оборони Кайса Оллонгрен у листі до Палати представників парламенту країни.

У документі зазначається, що відповідний дозвіл був виданий 19 червня. Він передбачає передачу Україні самих бойових літаків і семи реактивних двигунів до них. Також у листі зазначається, що винищувачі F-16 прибудуть в Україну «найближчим часом», але точна дата не називається.

«Оперативна безпека залишається головним критерієм при розгляді питання про те, чи варто розкривати інформацію, чи ні. Виходячи з цього, а також з домовленостей в рамках міжнародної коаліції, ніяких подальших подробиць про цю поставку наразі не надається», – вказано у документі.

Палату представників парламенту Нідерландів конфіденційно проінформують про поставки літаків.

Раніше у червні, Оллонгрен повідомила, що перші нідерландські винищувачі F-16 будуть передані українським Повітряним Силам уже цього літа.

«Літаків буде дедалі більше, і це зміцнюватиме ваші Повітряні сили… Я не можу назвати дату, тому кажу: цього літа. Зараз ми йдемо за таким планом. При цьому спершу ви отримаєте літаки від Данії. Ми будемо після Данії, але це – спільний план», – розповіла Кайса Оллонгрен.

Щодо готовності української інфраструктури до приймання літаків міністерка відзначила, що «тут ми також рухаємося за планом».

«Україна на правильному шляху, і це дуже важливо, тому що, як ви сказали, потрібні не лише пілоти. Йдеться і про технічний персонал, і про літаки, і обладнання, яке їм потрібне, а також про інфраструктуру у вашій країні», — розповіла міністерка.

Нідерланди також не проти використання Україною переданих винищувачів F-16 для ударів по території росії. Окрім того, уряд країни закупить авіаційне озброєння класу «повітря–земля» для цих бойових літаків на суму понад 150 млн євро.

Джерело Мілітарний

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше