Німеччина пропонує Україні обладнання зі своїх закритих ТЕС

Німеччина запропонувала Україні подивитися на німецькі закриті енергетичні об’єкти, на яких є обладнання, що може знадобитися Україні.

Про це заявив міністр енергетики Герман Галущенко, передає Укрінформ.

“Ми зараз із нашими литовськими друзями працюємо дуже щільно. Наші групи фахівців у Литві дивляться, яке устаткування на старих теплових станціях можна використати для відновлення і ремонтів в Україні. Це не тільки Литва. Нещодавно був Роберт Габек, віцеканцлер Німеччини, і він запропонував подивитися на німецькі закриті об’єкти, які теж можна використати”, – розповів Галущенко.

За його словами, якщо сьогодні говорити, що Україні треба замовити якесь устаткування і виготовити його на виробництві, то треба розуміти, що Україна на цю зиму його не отримає.

“Тому я якраз із колегами і партнерами акцентую на тому, що нам треба максимально отримати те, що є в наявності. Воно може бути нове, використане, але навіть якщо воно потребує певних ремонтів – ми їх зробимо, щоб воно відпрацювало взимку і відповідно наростити (потужності, – ред.)”, – заявив Галущенко.

Міністр зазначив, що допомога від партнерів України надходить постійно.

“Тобто, перше – це устаткування, друге – це енергетичний фонд підтримки України. Уже є ініціативи різних держав, зокрема Данії, щодо додаткового внесення коштів у цей фонд. Є ініціативи і від інших держав, і вони скоро будуть озвучені. Там суттєві кошти, які підуть у цей фонд підтримки енергетики України, і які ми одразу зможемо використовувати”, – поінформував очільник Міненерго.

Джерело censor

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше