Німецька оборонна компанія FFG будує в Україні ремонтний центр бронетехніки
Німецька оборонна компанія Flensburger Fahrzeugbau Gesellschaft почала будівництво сервісного центру бронетехніки в Україні.
Про це повідомив німецький депутат Маркус Фабер.
“На заході України Flensburger Fahrzeugbau Gesellschaft будує ремонтний центр для бронетехніки, яка потребує ремонту, наприклад Leopard 1, які вона постачала”, – повідомив політик.
Фабер зазначає, що розгортання ремонтних потужностей всередині країни значно підвищить ефективність та знизить терміни відновлення техніки, оскільки дорогі та трудомісткі перевезення за кордон у майбутньому більше не будуть потрібні, а збройні сили зможуть навчати своїх механіків безпосередньо на місці.
FFG фактично стане другою німецькою оборонною компанією після Rheinmetall, що створить свої потужності на території України.
В жовтні 2023 року міністр стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін заявив виданню Morning Defense, що німецький виробник військової техніки Flensburger Fahrzeugbau буде співпрацювати з “приватною українською оборонною промисловою компанією”.
Разом ці два спільні підприємства “охоплюватимуть весь спектр німецької зброї, що надходить в Україну і може обслуговуватися в Україні”.
FFG є одним із найбільших постачальників бронетехніки в Україну. Компанія спеціалізується на ремонті військової техніки та створенні спеціалізованих машин.
Зокрема, мова йде про танки Leopard 1A5, інженерні машини WiSENT 1 MC, Pionierpanzer 2A1 Dachs, а також пускові установки зенітних комплексів IRIS-T SLS.
Згідно з публічними джерелами, спільне підприємство FFG Industries Ukraine було зареєстроване 12 жовтня 2023 року.
Днями пізніше, 26 жовтня, виданню Deutsche Welle член правління виробника зброї FFG Денніс Бюр’єс сказав, що бізнес з Україною “зростає”.
За його словами, компанія вже надіслала або планує передати майже 700 броньованих машин різних типів для української армії, включаючи мочтоукладальники, броньовані евакуаційні машини та іншу інженерну техніку.
“Компанія вже брала участь у поставках зброї, коли постачати бойові танки ще не було політично вигідно”, — сказав Бюр’єс.