Німецькі спецслужби затримали агентів рф, що планували диверсії на військових об’єктах

У Німеччині затримали ймовірних російських агентів, що планували серію диверсій на військових об’єктах в інтересах російських спецслужб.

Про це повідомляє німецьке видання Spiegel.

Виданню стало відомо від слідчих, що 17 квітня силами спеціальної поліції була проведена операція із затримання ймовірних агентів у Байройті, Баварія.

Повідомляється, що федеральний генеральний прокурор Єнс Роммель заарештував двох підозрюваних, які нібито планували серію диверсій у Німеччині в інтересах неназваної російської спецслужби.

Диверсії та шпигунство

Головний обвинувачений – 39-річний росіянин німецького походження Дітер С. з Баварії. Федеральна прокуратура звинувачує його у роботі на іноземну розвідку, планування диверсійних операцій та “зйомку” чутливих військових об’єктів.

Слідчі переконані, що Дітер С. з жовтня 2023 року взаємодіяв з контактами російських спецслужб щодо диверсійних операцій у Німеччині. Він погодився здійснити підпали та встановити вибухівку на об’єктах військової інфраструктури, оборонних підприємствах та промислових об’єктах.

Однією із цілей диверсантів були транспортні шляхи, які використовуються для перевезення вантажів військового призначення. Метою запланованих атак був підрив німецької підтримки України.

За даними розслідування, Дітер С. також розвідував і фотографував військові об’єкти США в Німеччині. Відповідні зображення він надсилав своїм російським контактам.

Разом із підозрюваним шпигуном працював 37-річний росіянин німецького походження Олександр Дж., якого Федеральна прокуратура тепер також звинувачує в тому, що він є агентом іноземної розвідки. Він також був заарештований у Байройті в середу.

За інформацією видання, затримані особи шпигували за військовими об’єктами США в Графенвері, Баварія. Там, серед іншого, є важливий військовий полігон, де армія США тренує українських військових, зокрема, членів екіпажу танків Abrams.

Тероризм та війна в Україні

Підозрюваний головний злочинець Дітер С. відомий німецьким органам безпеки: між 2014 і 2016 роками росіянин німецького походження брав участь у бойових діях на Сході України в лавах так званої «Донецької народної республіки».

Проросійські сепаратистські формування класифікуються у Німеччині як терористична організація, тому Дітера С. також звинувачують у членстві в терористичній організації та підготовці насильницьких актів.

Джерело Мілітарний

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше