Німецькі студенти виявили в автомобілі Tesla режим, який був розроблений ексклюзивно для Ілона Маска

Троє студентів Берлінського технічного університету успішно проникли у внутрішню систему автомобіля Tesla.

Вони організували це проникнення, викликавши коливання в електромережі автомобіля, що, в свою чергу, призвело до збою в роботі бортової комп’ютерної системи, що дозволило їм скористатися цими вразливими місцями.

Під час своєї витонченої кібератаки тріо отримало доступ до конфіденційної інформації, що зберігалася в системі автомобіля. Ці дані включали особисті дані водія, такі як контакти та заплановані події, а також історію навігації транспортного засобу з детальним описом відвіданих місць.

Крім того, студенти виявили приховану функцію в системі, яка називається “режим Ілона”. Ця функція, яка, як вважається, була розроблена ексклюзивно для Ілона Маска, уможливлює режим повного автономного водіння, який працює без необхідності тримати руки водія на кермі, що є явним протиріччям протоколам громадської безпеки Tesla.

Це відкриття свідчить про те, що за скромні інвестиції – близько 600 євро за певне обладнання – теоретично можливо розблокувати здатність автомобіля до автопілотування, функцію, яку Tesla зазвичай продає за значну плату.

Однак ця форма “збою живлення” вимагає безпосередньої фізичної взаємодії з електричною системою автомобіля, що виключає можливість виконання злому віддалено.

Після свого кібер-вторгнення студенти також отримали доступ до кешу збережених відеозаписів з відповідними GPS-даними, що підкреслює обсяг конфіденційної інформації, яка була скомпрометована.

Джерело avtosota

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше