В Україні створили власний реактивний безпілотник-камікадзе та показали його запуск

Українські інженери з NAURocket розробили реактивний безпілотник-камікадзе.

Український учений-хімік Сергій Піпко із однодумцями зібрали ентузіастів з НАУ та інших вишів, та організували NAURocket – студентське конструкторське бюро експериментального ракетобудування.

У 2018 році вони запустили свої перші вироби: три ракети завдовжки 1,5 м та діаметром 75 мм піднялися на висоту близько 600 м. Це були перші успішні старти студентських ракет в Україні. Загалом тоді спроєктували 5 ракет.

Сергій Піпко розповів про запуск реактивного безпілотника, – «Не потрібно збирати та розбирати катапульту, запуск можна проводити з дуже короткою напрямною або взагалі без напрямної, з місця. Наприклад, з кузова пікапа або вантажівки, зупинившись лише на хвилину. Можна запускати залпом кілька дронів на хвилину».

Головна перевага такого запуску – старт зі значною вагою корисного навантаження, тобто збільшенням бойової частини.

“Перевантаження при ракетному старті набагато менше, ніж на катапульті, тому що розгін йде не лише на напрямну, а й після сходу з неї. В результаті можна зменшити міцність корпусу та полегшити його, підвищивши масу корисного навантаження. Але якщо потрібне велике навантаження, можна зробити велике”, – пояснює вчений.

Те, що на відео запуску здається простим, втілити в реальність нелегко.

“Якщо прискорювачів два і більше, є ймовірність, що вони запустяться не одночасно і закінчать роботу також неодноразово. Це може призвести до відходу безпілотника з курсу або обертання. Проблему можна вирішити, але це досить складно, тож краще ставити один прискорювач”, – пише Піпко.

Вчений описав кілька варіантів прискорювачів:

  • прискорювач кріпиться у хвості БПЛА;
  • прискорювач кріпиться під дроном, ближче до хвоста і під нахилом до осі;
  • прискорювач кріпиться під БПЛА горизонтально, але сопло ракетного двигуна нахилено вниз.

Джерело building-tech

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше