Нова тактика на полі бою: росіяни використовують “маячки” для відстеження збитих дронів

Проведений аналіз бортової електроніки російських розвідувальних БПЛА типу “Орлан-10” показав, що на цих рашистських безпілотниках зокрема є трекери для виявлення місця положення. Аналогічні елементи були виявлені й на інших російських БПЛА, які були нещодавно отримані для проведення дослідження.

З цього випливає, що ворог використовує свої розвідувальні дрони не тільки для загального збору інформації на полі бою, але також для відслідковування точок, де наші зенітники можуть збивати рашистські БПЛА. Про це Олександр Рувін, директор Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (КНДІСЕ) написав на своєму каналі в Телеграмі.

Як далі деталізував Рувін у своїй публікації, в знайденому на “Орлан-10” трекері не було жодного елементу російського походження, усе імпортовано. Цікаво, що трекер був підв’язаний під два елементи живлення – від зовнішнього джерела та на власну батарейку. На трекері також був блок під SIM-карту, й тут принцип доволі простий – відповідному абонентові просто надсилаються повідомлення із поточними координатами, де зараз летить безпілотник, або ж де він упав, внаслідок збиття чи технічної несправності.

Відзначається, що трекер використовується скоріше як доповнення до основної навігаційної апаратури на російських БПЛА. Бо, наприклад, поточне положення того ж самого “Орлан-10” оператор бачить і з власного пульта, за допомогою телеметрії. Але якщо раптом основний канал управління буде втрачено, то за таких умов трекер стає просто незамінним.

Трекер з рашистського “Орлан-10”, стоп-кадр з відео КНДІСЕ

Відповідно, цей момент із додатковими можливостями рашистів зокрема по моніторингу місць падіння їх БПЛА потрібно враховувати як цілком конкретну загрозу. Питання може стояти тільки в тому, наскільки активно ворог зможе оснащувати свої БПЛА трекерами, якщо виходити з відомих даних про те, що російська індустрія по виробництву безпілотників має зробити 52 100 дронів різних типів, тобто із середнім темпом випуску по 13 тисяч одиниць в рік.

Російський “Орлан-10” з трекером, стоп-кадр з відео КНДІСЕ

 

Джерело defence-ua

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше