Новий електронний реєстр “Оберіг” замінить “Дію” для військовозобов’язаних чоловіків
Електронний реєстр військовозобов’язаних під назвою “Оберіг” вже функціонує та регулярно отримує нові дані. Цією інформацією поділився Михайло Федоров, міністр цифрової трансформації України.
“Оберіг” міститиме детальну інформацію про військовозобов’язаних, включаючи деталі про їхніх батьків. Серед іншого:
- Основні та контактні дані призовників;
- Дані про родину, освіту та паспортні відомості;
- Інформація про роботу, подорожі за кордон та повернення;
- Записи про судимості та адміністративні правопорушення. Кожен користувач також отримає доступ до електронного кабінету, де буде електронний військовий квиток та облікова книжка.
З введенням електронного військового квитка доступ до багатьох державних послуг для чоловіків спроститься. У Верховній Раді зазначають, що незабаром більшість таких послуг буде доступна лише тим чоловікам, які знаходяться на військовому обліку, незважаючи навіть на Конституцію України та елементарні права людини.
Також, багато українських ЗМІ повідомляють про те, що є ініціатива по блокування банківських рахунків та карток для чоловіків, які не стоять на військовому обліку, або не отримали військового квитка. Нажаль, як пророкують юристи та активісти, такий спосіб “мотивації” призведе до значного відтоку грошей із банківської системи та призведе до ще більшої корупції. Також, є велика ймовірність того, що такі централізовані данні можуть потрапити “не в ті руки”.
На думку народного депутата від “слуг” Федіра Веніславського, час, коли чоловіки, які “ухиляються” від служби, потребуватимуть державних послуг, наближається. Він також вважає, що необхідно переглянути інформаційну стратегію стосовно мобілізації, звертаючи увагу на тривалу загрозу від Росії. Веніславський закликає чоловіків відгукнутися на заклики військкоматів для зміни бійців, які перебувають на службі понад півтора року.
На жаль чинна влада не виявляє бажання усунути основну причину низької мотивації населення України до відвідування ТЦК — це тотальна корупція, регулярні побиття та відсутність будь-якої об’єктивної оцінки здоров’я під час проходження так званих ВЛК, на що нарікають і самі військові.