Можуть становити основу для життя: NASA виявила воду та вуглець у зразках із астероїда Бенну

Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору США представило результати першого аналізу зразка ґрунту, який був зібраний в рамках місії OSIRIS-REx з астероїда Бенну.

У космічному центрі NASA у Х’юстоні науковці показали зразок через два тижні після того, як капсула з ним прилетіла в пустелю Юти.

Спершу вантаж перевіряли в “чистій кімнаті” на полігоні в Юті, недалеко від місця посадки.

Потім капсулу перевезли до центру, розкрили та поділили на менші частини, які розіслали 200 вченим у 60 лабораторій світу.

За результатами аналізу, ґрунт з Бенну складається на 10% з води та на 5-10% з вуглецю. Зразок астероїда може дати науковцям відповідь, як на Землі почалися органічні речовини й потім життя.

Астероїд Бенну – це залишок ранньої Сонячної системи. Його склад і мінерали майже не зазнали змін з часу його утворення – приблизно 4,5 млрд років тому.

Що передувало

Агентство уряду США запустило місію OSIRIS-Rex до Бенну в 2016 році. Апарат був на орбіті астероїда близько двох років, готуючись до свого маневру.

Тільки у жовтні 2020 року він взяв перші зразки скель. NASA планувало зібрати 60 г зразків, але зонд видобув аж 250 г.

24 вересня американський космічний корабель OSIRIS-Rex скинув на Землю капсулу зі зразками ґрунту з астероїда Бенну. Космічна капсула приземлилася в штаті Юта, завершивши свою семирічну подорож.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше