Новий завод Rheinmetall через 4 місяці після відкриття вже випустив першу БМП Lynx

Але у стрій збройних сил новітня бойова машина піхоти Lynx все одно не потрапить раніше літа 2024 року

В Угорщині на підприємстві Rheinmetall була вироблена перша БМП Lynx, про що офіційно оголосила компанія. Ця перша бойова машина піхоти вже вийшла з цеху нового заводу у Залаегерсег, офіційне відкриття якого відбулось лише у серпні 2023 року,

Тобто для виготовлення першої машини знадобилось доволі короткий строк у чотири місяці на умовах локалізації, коли частина комплектуючих, вузлів та агрегатів приходить на кінцеве підприємство у готовому для монтажу вигляді. Водночас у випадку з угорським заводом Rheinmetall, то у січні зазначався план за яким на етапі початкового виробництва цей завод буде відповідати за башти Lynx.

У будь-якому випадку постачання першої БМП, кінцеве збирання якої було зроблено на новому підприємстві є доволі важливою віхою. Але також треба додати, що до неї був пройдений шлях значно довший за чотири місяці. Бо контракт на створення заводу та локалізацію Lynx Угорщина уклала у вересні 2020 року. Його вартість становила близько 2 млрд євро та передбачає 219 БМП Lynx, з яких 173 мають бути вироблені на умовах локалізації.

Але перша остаточно зібрана Lynx в Угорщині не одразу посилить військо, бо аж до середини 2024 року буде проходити випробування, мета яких довести не лише заявлені тактико-технічні характеристики, а якість виробництва.

При цьому поки будуть йти цей процес виробництво нових БМП триватиме, а угорське військо буде отримувати Lynx, які у кількості до 46 одиниць мають бути вироблені безпосередньо у Німеччини. Додамо, що перше постачання “німецьких” Lynx відбулось ще у жовтні 2022 року.

Водночас наразі вже відомо, що потужності Rheinmetall в Угорщині будуть масштабуватися й нещодавно компанія повідомила про підписання контракту на доведення нового основного бойового танка Panther KF51 EVO до стадії виробництва. За 288 млн євро має бути створена демонстраційна машина, яка дозволить вже наблизитись до початку її серійного виробництва.

Panther KF51 EVO матиме 120-мм гармату L55A1 з автоматом заряджання, а щодо шасі, то у Rheinmetall здається знайшли юридичну шпаринку й замість шасі Leopard 2 буде використано шасі БРЕМ Buffalo, яка створена на шасі Leopard 2. Але скоріш за все саме на виробництво БРЕМ Rheinmetall має юридичні права, в той час, коли оригінальне шасі належить Krauss-Maffei Wegmann.

Джерело defence-ua

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше