NVIDIA збільшила свою капіталізацію на $300 млрд у січні, досягнувши нового рекорду

З початку 2024 року акції NVIDIA зросли на третину завдяки серії звітів технологічних компаній, які переконали інвесторів у значущості розвитку галузі штучного інтелекту, в якій компанія є провідним постачальником прискорювачів. Лише за січень капіталізація NVIDIA збільшилася на рекордні $297 млрд, перевищивши $1,5 трлн.

За інформацією Reuters, попередній місяць рекордного зросту капіталізації для NVIDIA був травень минулого року, коли вона зросла на $248 млрд. Січневі оголошення нових відеокарт і прискорювачів для систем штучного інтелекту надали акціям NVIDIA новий поштовх, і акції закінчили місяць на позначці $615 за одиницю, але вже до поточного моменту вартість зросла до $662. Цей прогрес дозволив компанії стати шостою у світі за розміром капіталізації та передостанньою серед компаній з капіталізацією понад $1 трлн. На кінець січня Meta Platforms замикає «велику сімку», але недавні коливання котирувань ще можуть змінити розстановку сил на вищому рівні.

Джерело зображення: Reuters

У січні Microsoft змогла збільшити свою капіталізацію на $159,36 млрд, майже досягнувши $3 трлн і ставши найбільшою компанією у світі за цим показником. Apple, після невтішних для інвесторів новин, опустилася нижче січневої капіталізації в $2,85 трлн. Серед семи найбільших компаній світу за капіталізацією лише один представник енергетичного сектору — Saudi Arabian Oil Co, яка займає третє місце з капіталізацією трохи менше $2 трлн. Alphabet та Amazon займають четверте та п’яте місця відповідно, але розрив між ними невеликий, тому можлива зміна позицій у майбутньому. До десятки найдорожчих компаній світу входить і Tesla, велика частка акцій якої зробила Ілона Маска найбагатшою людиною у світі. У інших емітентів у списку концентрація капіталу в приватних руках не настільки велика, щоб з’явилися нові конкуренти для цього мільярдера.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше