ОАЕ стане першою країною, в небі якої масово почнуть літати аеротаксі

Американська компанія Archer Aviation повідомила, що на авіасалоні Dubai Air Show 2023, який проходить у Дубаї, підписала договір про продаж ста аеротаксі місцевому оператору вертолітних ліній компанії Air Chateau. Це другий договір з арабськими інвесторами про придбання електрольотів компанії Archer, що зробить ОАЕ першим у світі місцем початку масової експлуатації аеротаксі з вертикальними зльотом і посадкою.

Попередня домовленість з Air Chateau передбачає закупівлю 100 машин на загальну суму близько $500 млн. Очевидно, це будуть чотиримісні електрольоти Midnight, передсерійний зразок яких минулого місяця розпочав наліт годин для отримання ліцензії Федерального управління цивільної авіації США (FAA). Компанія розраховує отримати ліцензію 2024 року і почати комерційну експлуатацію машин 2025 року.

Введення в експлуатацію перших 100 аеротаксі компанією Air Chateau очікується 2026 року. Одночасно з нею запуск послуг з перевезення пасажирів в аеротаксі має намір запустити арабський Інвестиційний фонд Абу-Дабі (ADIO), з яким Archer Aviation підписала меморандум про взаєморозуміння місяць тому. Також в Archer Aviation є домовленість на постачання у 2026 році 200 машин в Індію. Шість машин вирішили купити армія США для вивчення можливості нових апаратів для проведення спеціальних операцій і не тільки.

Для компанії Archer Aviation укладення попередніх договорів – це не порожні обіцянки. Компанія Air Chateau, наприклад, для підтвердження серйозності своїх намірів до 31 грудня 2023 року переведе на рахунки Archer $1 млн у вигляді безповоротного платежу і пізніше заплатить ще $4 млн. На отримані гроші Archer Aviation зможе почати підготовку до масового виробництва електролітаків, інтерес до яких зростає на очах.

Нагадаємо, аеротаксі Midnight будуть здатні розвивати швидкість до 241 км/год і долати до 161 км на повному заряді акумуляторів. Оптимальні дистанції для таких машин – це від 30 до 80 км. Для аеротаксі ідеальними стануть 20-хвилинні перельоти з інтервалом 12 хв на посадку пасажирів, під час чого можна буде підзарядити батареї.

Джерело electrek

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше