Око в небі: SpaceX будує шпигунську мережу супутників для США

Національне розвідувальне управління (НРУ) Міністерства оборони США уклало контракт з компанією SpaceX на створення мережі з сотень низькоорбітальних супутників-шпигунів, здатних працювати як рій і відстежувати цілі на Землі.

Про це повідомляє Reuters.

Повідомлення агенції ґрунтується на попередньому звіті The Wall Street Journal. У ньому йшлося, що SpaceX підписала контракт на суму $1,8 млрд у 2021 році з неназваним агентством.

Мережа під назвою Starshield зможе збирати безперервні зображення по всій Землі для американської розвідки, використовуючи комбінацію супутників для збору та передачі даних. За словами одного з джерел Reuters, від цієї системи «ніхто не зможе сховатися».

США дійсно працюють над сучасною системою розвідки

Ні SpaceX, ні НРУ прямо не підтвердили участь компанії в проєкті. Представник Пентагону лише заявив, що відомство працює над створенням найпотужнішої системи розвідки.

НРУ розробляє найбільш потужну, різноманітну і стійку космічну систему розвідки, спостереження і рекогносцировки, яку коли-небудь бачив світ
представник НРУ

Минулої осені стало відомо, що SpaceX уклала з Космічними силами США контракт на $70 млн на забезпечення супутникового зв’язку в рамках програми Starshield. На відміну від «цивільного» Starlink, ця програма призначена для використання в урядових цілях і для забезпечення національної безпеки.

Джерело speka

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше