Омега-3 збільшує тривалість життя майже на п’ять років
Нова робота вчених підтверджує, що ніколи не пізно поліпшити раціон і додати в нього жирну рибу. При цьому навіть невеликі зміни принесуть користь.
Вчені представили результати багаторічних спостережень за людьми старше 65 років. Вони прагнули з’ясувати, показники яких жирних кислот можуть бути інформативними предикторами смертності. Аналіз показав, що користь приносять чотири типи жирних кислот, враховуючи Омега-3.
Омега-3 є поліненасиченими жирними кислотами, головним джерелом яких вважається жирна риба — лосось, сардини, анчоуси, оселедець. Їх регулярна наявність в раціоні показала майже п’ятирічне збільшення тривалості життя учасників.
Вчені порівняли ці результати зі шкодою від куріння. Вважається, що ця звичка скорочує тривалість життя в середньому на 4,7 роки. Добавка омега-3 в раціон як раз «повертає стільки ж», уточнили автори.
Примітно, що в списку корисних також виявилися дві насичені жирні кислоти, які традиційно пов’язували з підвищеним ризиком серцево-судинних захворювань. «Ці результати ще раз підтверджують, що не всі насичені жирні кислоти обов’язково шкідливі», — прокоментував співавтор роботи Алейс Сала-Віла.
Вчені також зазначили, що навіть невеликі зміни в дієті принесуть користь. «Це принесе набагато потужніший ефект, ніж нам здається і почати ніколи не пізно», — додали вони.
Нещодавно великий мета-аналіз раніше проведених досліджень показав, що ейкозапентаєнова жирна кислота із сімейства омега-3 надає найбільший ефект для профілактики серцево-судинних захворювань. Тим часом загальний дефіцит омега-3 на третину збільшує ризик ранньої смерті.