OneWeb після розірвання співпраці з «роскосмосом» уклала угоду зі SpaceX Ілона Маска

Британська компанія OneWeb, що створює однойменну глобальну систему супутникового інтернету для конкуренції зі Starlink, уклала угоду з прямим конкурентом — американською SpaceX Ілона Маска. Це дозволить OneWeb відновити запуски власних інтернет-супутників після розірвання співпраці з російським «роскосмосом» — на ракетах-носіях Falcon 9.

Перший запуск супутників OneWeb за контрактом зі SpaceX очікується вже цьогоріч.

На сьогодні OneWeb запустила 428 із запланованих 648 супутників. Британська компанія донедавна користувалася послугами «роскосмосу», який забезпечував доставлення супутників OneWeb на орбіту за допомогою радянських ракет-носіїв «Союз» з космодрому Байконур. Проте 3 березня OneWeb заявила про зупинення співпраці з «роскосмосом». Це сталося після того, як відомство, яким керує горезвісний дмитро рогозін, висунуло до бізнес-партнера неправомірні вимоги щодо надання гарантій невикористання супутників системи у військових цілях та виходу британського уряду зі складу акціонерів OneWeb. Ці вимоги OneWeb відкинула за підтримки британського уряду.

OneWeb здійснила 13 запусків за договором з роскосмосом та планувала ще мінімум 5, а останній мав відбутися у серпні 2022 року. Водночас доля 36 супутників OneWeb, які раніше були доставлені на Байконур, невідома — рашисти раніше відмовилися їх віддавати.

Важливо, що команди OneWeb і Arianespace, яка займається комерціалізацією запусків «Союзів», (а також представник Держдепартаменту США) більше не перебувають на підконтрольному росії космодромі Байконур.

Водночас повідомляється, що ЄКА (Європейське космічне агентство), яке раніше через війну в Україні офіційно відмовилося від співпраці з «роскосмосом» по проєкту ExoMars, також веде перемовини з компанією Ілона Маска щодо перенесення запусків, які спочатку планувалися з Французької Гвінеї та з використанням «Союзів», на Falcon 9. Тобто, так, «американська мітла» працює, а от радянські «Союзи» більше нікому не потрібні. Чекаємо нових істерик від дімона рогозіна.

Пікантність ситуації, що склалась, додає те, що 20 років тому Ілон Маск двічі їздив у росію, намагаючись придбати стару балістичну ракету для проєкту Mars Oasis. І де тепер SpaceX?

Джерело ITC

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше