Опубліковані найбільш деталізовані знімки Сонця

Національний науковий фонд (NSF) США підбив підсумок перших місяців роботи найбільшого наземного телескопа для спостереження за Сонцем – сонячного телескопа ім. Деніела Іноуе (Daniel K. Inouye Solar Telescope, DKIST) з дзеркалом діаметром 4,24 м. На честь цього були опубліковані два вражаючі знімки зірки, подібних до яких ще не вдавалося отримати раніше.

На першому зображення відбито хромосферу Сонця — зовнішню оболонку зірки, спостерігати яку з поверхні Землі дуже проблематично через сильне випромінювання фотосфери, нижній шар атмосфери світила. Розглянути хромосферу можна під час сонячного затемнення, коли Місяць блокує яскраве світло зірки. На представленому знімку демонструється область діаметром 82500 км в поперечнику. Знімок було зроблено ще 3 червня.

Друге зображення детальніше розкриває вигляд хромосфери Сонця. На ньому видно безліч так званих гранул, ширина кожної з яких від 500 до 1500 км. Ця фотографія також була зроблена під час спостереження за Сонцем 3 червня.

Завдяки великій просторовій роздільній здатності та високій чутливості телескоп DKIST здатний розрізняти відносно дрібні деталі у фотосфері Сонця. Внаслідок цього вчені можуть уважно стежити за корональними викидами маси, а також визначати напруженість та напрямок магнітного поля у хромосфері та короні зірки.

Джерело nso

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше