Опубліковано фото новітнього стелс-бомбардувальника США B-21 Raider

Військово-повітряні сили США опублікували фотографії свого новітнього стелс-бомбардувальника B-21 Raider.

На фотографіях, зроблених у січні та квітні, зображено новий бомбардувальник під час випробовувань. Нові зображення з’явилися в той момент, коли далекобійний літак за крок до введення в озброєння наприкінці цього десятиліття.

Керівництво Пентагону підкреслило, що B-21 стане «кістяком» майбутнього бомбардувального флоту Америки. Міністр оборони Ллойд Остін високо оцінив стелс-здібності літака, зазначивши, що на розробку бомбардувальника були використані десятиліття технологічного прогресу.

Помічник міністра ВПС із закупівель, технологій і матеріально-технічного забезпечення Ендрю Гантер заявив раніше цього місяця, що програма льотних випробувань B-21 «просувається добре» і все за графіком.

B-21 є першим стратегічним бомбардувальником американської армії за більш ніж 30 років. Розробка почалася 2015 року, але Пентагон презентував Raider лише в грудні 2022 року. Майже через рік, у листопаді 2023 року, літак нарешті вирушив у свій довгоочікуваний перший політ. Після успішних наземних і льотних випробувань було дозволено розпочати початкове виробництво.

За планом, B-21 надійде на озброєння у другій половині десятиліття. Військові мають на меті виготовити щонайменше 100 таких літаків. За словами офіційних осіб США, Raider має поступово замінити бомбардувальники B-1B Lancer і B-2 Spirit.

Northrop Grumman, компанія, що виробляє B-21 Raider, наголошує на унікальності цього літака, описуючи його як «перший у світі літак шостого покоління».

Джерело gagadget

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше