Опубліковано унікальне відео: як російські сили спробували захистити “Цезарь Куников” від удару українських дронів MAGURA

Відповідне відео оприлюднили російські пропагандистські ресурси.

За повідомленнями росіян, корабель атакували 10 дронів, з яких 4 буцімто вдалося знищити. Один БПЛА уразив десантний корабель у корму та знерухомив його, найімовірніше, пошкодивши рушійну установку.

Після цього, наступні камікадзе по черзі уражали лівий борт судна посередині корпусу та ближче до корми з метою «покласти» судно на борт, що, зрештою, їм вдалося.

Росіяни додають, що один дрон увійшов у пробоїну та здетонував усередині.

Повідомляється, що бій з українськими дронами MAGURA тривав усього 20 хвилин, якщо враховувати час підходу безпілотників до ВДК — 40 хвилин.

Пропагандисти повідомляють, що екіпаж покинув корабель на рятувальних плотах без втрат серед команди.

За їхніми словами, 10-й дрон-камікадзе, який здійснював фіксацію затоплення, намагався атакувати буксир, який супроводжував ВДК «Цезарь Куников», однак був знищений протидиверсійним загоном на борту судна.

Російський великий десантний корабель «Цезарь Куников» у камері українського морського безпілотника MAGURA V5. Кадр із відео ГУР МО

На відео видно, що екіпаж намагався відбитися від дронів за допомогою шквального вогню з великокаліберних кулеметів та ручного стрілецького озброєння, цілі підсвічували за допомогою прожекторів.

Нагадаємо, що ВДК «Цезарь Куников» пішов на дно 14 лютого у територіальних водах України поблизу Алупки.

MAGURA V5 – це надводний ударний безпілотник, створений для використання у відкритому морі. Він розроблений і виготовляється повністю в Україні.

Дрон може уражати надводні кораблі супротивника, як у морі, так і на військових базах у бухтах. Для цього може нести до 320 кілограмів вибухівки.

Джерело Мілітарний

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше