Panasonic вводить чотириденний робочий тиждень
Корпоративна культура Японії поступово стає менш безжалісною до робітників. Минулого року уряд країни порадив компаніям дозволити співробітникам переходити на чотириденний тиждень. Один з найбільших у світі виробників електроніки й побутової техніки — Panasonic вирішив наслідувати цю пораду.
«Ми маємо підтримувати благополуччя наших співробітників»,— заявив глава Panasonic Юкі Кусумі на недавній зустрічі з інвесторами.
Також компанія вводить більш гнучкі трудові угоди: співробітникам дають можливість працювати віддалено і не перекидають їх в інші міста без сімей, не отримавши їхньої попередньої згоди, що є сьогодні широко поширеною корпоративною практикою в Японії, повідомляє BI.
На чотириденку вже перейшла велика фармацевтична компанія Shionogi й розробник ІТ-систем Encourage Technologies. За даними Nikkei, вже близько 8% японських компаній пропонують співробітникам понад два вихідних дні на тиждень.
Японську культуру праці називають однією з причин економічного розвитку і високого ВВП країни. У порівнянні з західним працівником у японця, який працює на корпорацію, робочий день закінчується пізніше, а відпустка триває менше. Не прийнято в Японії йти з офісу раніше начальника або брати лікарняний.
У спробі змінити баланс роботи й особистого життя на користь останньої уряд Японії в червні минулого року порекомендував компаніям дозволити співробітникам працювати по чотири дні в тиждень замість п’яти. Поштовхом до змін послужила пандемія коронавірусу, що змусила шукати нові форми трудових відносин навіть найвідданіші традиціям компанії. Уряд сподівається, що більш гнучкі години роботи й віддалена зайнятість сприяють зростанню економіки країни й залишаться після закінчення епідемії.
Можливість працювати чотири дні в тиждень дозволить компаніям зберегти кваліфікованих фахівців, яким у протилежному випадку довелося б піти, щоб займатися вихованням дітей або доглядати за літніми батьками.
Крім того, цей захід підштовхне до отримання додаткової освіти. Але найважливіше, як сподівається уряд, додатковий вихідний змусить японців більше витрачати — тим самим стимулюючи економіку.
До того ж таким чином Японія намагається розв’язувати проблему зниження народжуваності та старіння нації — у молоді з’явиться більше часу на створення сім’ї та виховання дітей.
Минулого року на чотириденку перейшла компанія Eodos Montreal, розробник відеоігор класу ААА. При цьому робочий день зберігся колишнім – 8 годин.