Пентагон працює над блокуванням доступу до Starlink російським силам в Україні

Пентагон визнав, що традиційні методи блокування доступу до Starlink для росіян наразі неефективні, тому було розроблено новий підхід – список дозволених терміналів. Цей перелік дозволить визначати, які термінали можуть працювати в Україні та на окупованих територіях, обмежуючи доступ для небажаних користувачів. Повідомляє Defense One.

Проблеми з блокуванням доступу

За словами представника Пентагону Джона Гілла, стандартні методи блокування терміналів не працюють через активне скуповування Росією нових пристроїв. Російські сили використовують схеми придбання терміналів через треті країни та оплату послуг з карток, які не видані російськими банками. Метод відключення терміналів за координатами також виявився неприйнятним через ризик відключення українських терміналів.

Введення списку дозволених терміналів

Найбільш ефективним інструментом контролю є введення списку дозволених терміналів Starlink, який визначатиме, які пристрої можуть працювати в Україні та на окупованих територіях. Це щось схоже на так званий «білий перелік» («whitelist»). Але прямо саме про«whitelist» не говориться. Такий список, по ідеї, дозволить заблокувати доступ до мережі для небажаних користувачів. Хоча наразі незрозуміло, чи вдасться повністю впровадити цей метод. Автори статті зазначають що стратегія вже розроблена.

Співпраця SpaceX з Пентагоном

SpaceX активно співпрацює з українськими та американськими представниками для вирішення цієї проблеми. За словами Гілла, SpaceX надає інформацію та допомагає виявляти і відключати термінали, використовувані росіянами. Пентагон також працює з SpaceX через підрозділ комерційної інтеграції в Космічному командуванні США для обміну інформацією та визначення всіх терміналів, які слід залишити увімкненими або вимкнути.

Виклики та майбутні заходи стримування

Російські війська продовжують купувати Starlink на чорному ринку, що ставить під загрозу перевагу України. Використання комерційного продукту ускладнює встановлення географічної огорожі, оскільки в регіоні можуть бути українці, які також використовують Starlink. Хоча SpaceX продає військову версію Starlink під назвою Starshield американським військовим, вона наразі недоступна для України.

Сенатор Елізабет Уоррен і сенатор Марк Келлі висловлювали занепокоєння з приводу використання Росією системи Starlink. Уоррен наполягав на тому, щоб військові підрядники несли відповідальність за будь-яке використання їхніх технологій супротивниками.

Пентагон продовжуватиме працювати над вирішенням цієї проблеми, розробляючи нові стратегії та інструменти для обмеження незаконного використання Starlink російськими силами.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше