Пентагон: удари українських безпілотників призвели до 14%-вого зниження виробництва нафтопереробних комплексів Росії та значного підвищення вартості палива всередині країни

З початку 2024 року українські спецслужби розпочали кампанію з виведення з ладу критично важливих установок на нафтопереробних заводах (НПЗ) Росії. Ці об’єкти є ключовими для генерації доходів країни-агресора, забезпечення населення паливом та ведення загарбницької війни проти України.

Інформація від Пентагону

Пентагон опублікував звіт перед Конгресом США, у якому зазначив, що удари українських безпілотників призвели до 14%-вого зниження виробництва нафтопереробних комплексів Росії. Наслідком цього стало підвищення цін на паливо всередині країни на 20-30% і заборона на експорт бензину на пів року. Крім того, Росія змушена імпортувати нафтопродукти з Казахстану та Білорусі, що раніше було немислимим.

Вплив на військову техніку

Українські безпілотники пошкодили низку з двадцяти НПЗ, які виробляли дизельне пальне та мазут, що використовуються у військовій техніці. Хоча Пентагон не бачить поки що критичної шкоди для російської військової машини, зазначається, що українські удари стають дедалі точнішими й масовішими, завдаючи все більших збитків.

Мета атак та наслідки

Метою українських атак є не лише сховища пального, а й унікальне обладнання, яке виробляють лише кілька компаній у світі. Продаж цього обладнання перебуває під пильним контролем та жорсткими санкціями, тому Росія та її союзники не можуть самостійно замінити пошкоджене обладнання.

Зниження нафтопереробних потужностей Росії призводить до збільшення запасів сирої нафти, що своєю чергою знижує загальносвітові ціни на нафту. Це також негативно впливає на можливості збагачення країни-терориста.

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше