Перший пацієнт з імплантатом у мозку від Neuralink грає в онлайн-шахи

Компанія Neuralink, заснована мільярдером Ілоном Маском (Elon Musk), уперше продемонструвала пацієнта з імплантованим у мозок чипом, який грає в онлайн-шахмати.

Що відомо

29-річний Ноланд Арбо (Noland Arbaugh), який після нещасного випадку під час занурення під воду залишився паралізованим нижче за плечі, грав у шахи на своєму ноутбуці, керуючи курсором лише за допомогою думки, завдяки пристрою від Neuralink. Він з’явився у відео поруч із Бліссом Чепменом (Bliss Chapman), керівником програми нейроінтерфейсу Neuralink, і відповів на запитання про те, як працює технологія, сказавши, що вона вимагала від нього “уявити рух курсору”…

Уперше в історії людина з імплантатом у мозку від Neuralink змогла керувати комп’ютерною мишею, просто думаючи про це. Це стало можливим після того, як Neuralink у січні цього року імплантував чип у мозок людини, отримавши дозвіл на набір людей для клінічних випробувань восени 2023 року. Засновник стартапу Ілон Маск повідомив, що пацієнт повністю відновився після операції та тепер може керувати курсором миші, просто думаючи про це. Технологія Neuralink використовує до 1024 мікродротів діаметром 5 мікрон, які “шиються” в сіру речовину пацієнта для з’єднання з сусідніми нейронами. Це дає змогу високоточно відстежувати електричну активність мозку і переводити її в цифровий код.

Ноланд Арбо поділився про свій досвід роботи з новою технологією і сказав, що технологія наразі “не ідеальна” і ще є над чим працювати, але це “вже змінило його життя”. Також Ноланд додав, що пристрій Neuralink був “інтуїтивно зрозумілим”, а його досвід використання був “диким”.

Для тих, хто не в курсі

Neuralink – це американська нейротехнологічна компанія, заснована Ілоном Маском і командою із семи вчених та інженерів у 2016 році. Компанія розробляє імплантовані мозок-комп’ютерні інтерфейси (BCI), що імплантуються, і базується у Фрімонті, штат Каліфорнія. Neuralink отримала дозвіл на проведення клінічних випробувань у США в травні 2023 року. Перший продукт компанії називається “Телепатія” і дає змогу керувати телефоном або комп’ютером силою думки. Першими користувачами стануть люди, які втратили здатність рухати кінцівками.

Джерело Neuralink gagadget

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше