Перший з двох літаків радіолокаційного патрулювання Saab 340 AEW успішно прибув на аеродром у Польщі: ексклюзивне відео

Перший з двох літаків ДРЛВ Saab 340 AEW для Повітряних сил Польщі приземлився на аеродромі у Польщі.

Про це повідомив Державний секретар Міністерства національної оборони Павел Бейда.

Після приземлення, літак буде підготовлений до експлуатації польським повітряним компонентом, оскільки він буде використовуватись спільно в інтересах польських повітряних сил та морської авіації флоту.

Літак отримав бортовий номер “3401”, і зможе розпочати польоти у найближчі тижні. Треба зазначити, що у носовій частині літака знаходиться емблема Гдинської морської авіаційної бригади.

Літаки цього типу Польща отримує в рамках контракту, підписаного між урядом країни та компанією Saab у липні 2023 року.

Треба зазначити, отримані Польщею літаки є вживаними, які у період з 2010 по 2020 рік використовувались Повітряними силами ОАЕ. Компанія Saab провела капітальний ремонт літаків та радіолокаційного обладнання, після чого, у вересні 2023 року офіційно представили його представникам Польщі та ЗМІ.

Попри те, що Saab 340B AEW є вживаними, вони все ще використовують сучасний набір радіоелектронного обладнання, а саме РЛС з АФАР (Активна Фазована Антенна Решітка) PS-890 Erieye.

Erieye забезпечує охоплення у 300 градусів і має інструментальну дальність 450 км й робочу дальність виявлення 350 км за умови застосування противником сильних радіолокаційних перешкод. Радар також здатний ідентифікувати ворожі та дружні повітряні та морські об’єкти.

Перший літак ДРЛВ Saab 340 AEW для ПС Польщі. Фото: Paweł Bejda

РЛС розроблена з використанням сучасної елементної бази на основі нітриду галію (GaN) від Saab.

Erieye характеризують як стійкий до впливу радіоперешкод, він на 70% збільшує дальність виявлення малопомітних повітряних цілей і дозволяє виявляти крилаті ракети.

Два літаки ДРЛВ зможуть почергово патрулювати повітряний простір країни, а також акваторію Балтійського моря, вихід до якого має росія. Літаки зможуть виявляти повітряні та надводні цілі.

Також пролітаючи у повітряному просторі країн Балтії, літаки зможуть забезпечити контроль за повітряним простором далеко вглиб території росії.

Джерело Мілітарний

Ви читаєте незалежне україномовне видання "SUNDRIES". Ми не належимо ні олігархам, ні депутатам. Отож ми потребуємо Вашої підтримки для розвитку та збереження незалежності. Підтримайте нас!

Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб покращити ваш досвід. Ми припустимо, що ви з цим згодні, але ви можете відмовитися, якщо хочете. Прийняти Читати більше